Aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. oktobrī Siguldā notika velobrauciens “Siguldas MTB Granfondo” un šī pasākuma galvenais varonis – aizraujošais Siguldas zelta rudens, kas dalībniekiem vairāk nekā 100 kilometru garā distancē deva iespēju baudīt neaizmirstamas sportiskas emocijas.

Granfondo ir demokrātisks velobrauciena formāts, kas pazīstams jau daudzviet pasaulē – lai gan dalībnieki trasē dodas ar laika kontroli, tās nav sacensības klasiskā izpratnē. “Velotreniņi” turpina iesākto tradīciju un šogad jau piekto reizi rīko pasākumu, kurā galvenais ir rudens noskaņas baudīšana takās un ceļos, kurās ikdienā velobraucēji iegriežas retāk.

Liels paldies visiem dalībniekiem, līdzjutējiem un ikvienam, kurš palīdzēja šim pasākumam notikt. Arī turpmāk to vēlamies saglabāt kā draudzīgu, ģimenisku dienu skaistā zelta rudenī!

Sveicam Siguldas MTB Granfondo ātrākos:

 100 km distance, kungi:

 1. Sands Riņķis (ind.)
 2. Dzintars Osītis (ind.)
 3. Gatis Svētiņš (DTG-MySport)

 100 km distance, dāmas:

 1. Anita Muižniece DTG-MySport
 2. Mārīte Kājiņa DAKO Ziemevidzeme
 3. Evita Bauska un Baiba Saleniece (Selonia)

 Mini Granfondo, kungi:

 1. Jānis Kalniņš (Velotreniņi.lv)
 2. Pēteris Dzedulis (ind.)
 3. Māris Ločmelis (VELOEXPRESS SCOTT-HALTEK)

 Mini Granfondo, dāmas:

 1. Daiga Rutka (ind)
 2. Ilze Vilciņa (Latvian Cycling Girls)

 Pilni rezultāti šeit:

http://www.velotrenini.lv/images/granfondo/results2022.html

Īpaši spraiga cīņa šogad bija par Kalnu karaļa titulu. Pie pēdējā kalna kopā piebrauca Sandis Riņķis, Gatis Svētiņš un Matīss Kauls, Dzintaram, Osītim nedaudz 16 sekundes iepaliekot. Virsotnē atklājās, ka Osītis ķerot uzvarētāju par divām sekundēm viņu pārspējis tieši kalna etapā un kauss aizceļoja pie 2. vietas īpašnieka Dzintara Osīša. Taču ar to vēl viss nebija beidzies! Brāļi Birkanti no NN Sporta kluba katru gadu Granfondo brauc kopā, un Roberts šogad Kalnu karali iecirta tik spēcīgi, ka 2 stundas pēc līderu finiša labākais laiks tika pārspēts par 2 sekundēm! Sveicam Kalnu karali Robertu Birkantu!

 Šogad Siguldas MTB Granfondo norisinājās jau piekto reizi, līdz ar to īpaši gribam izcelt tos dalībniekus, kas ir finišējuši katru gadu:

 Aigars Umblejs, Aleksandrs Nadejevs, Jānis Vanags (Valmiera), Jānis Vimba, Kaspars Garda, Kristaps Egle, Romāns Zatermanis un  Sandis Griķis.

Dalībnieki trasē devās gar Gaujas līkumiem, mērojās spēkos, kurš ātrāk var uzbraukt izaicinošajā kalnā pirms finiša. Trasē varēja izbaudīt gan ainavisko Mednieku namiņa taku, gan interesantus nobraucienus gar Vikmestes upīti, Nurmižos un aizraujošos taku līkločus Gaujas abos krastos Rāmkalnu pusē.

Nākamgad Siguldas MTB Granfondo notiks oktobra pirmajā sestdienā – 7. oktobrī.

Es braucu ar velo, organizēju nometnes, trases apskates braucienus un sacensības. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Piesakies konsultācijai!