Velotreniņi.lv turpina iesākto tradīciju un jau piekto reizi rīkos draudzīgu un aizraujošu pasākumu - Siguldas MTB Granfondo! Aicināts ikviens, kurš ir pārliecināts, ka spēj noteiktajā kontrollaikā veikt plānoto distanci. Jā, distance būs izaicinājums, jā, dalībniekiem būs čipi, trasē plānoti 6-10 laika starpfiniši, taču lielākā daļa dalībnieku šo nebrauc kā sacensības, tas ir piedzīvojums, zelta rudens un īpaša noskaņa, kāda nav nevienā citā velo pasākumā Latvijā. Pajautājiet paziņām, kas ir piedalījušies!

 

NOLIKUMS

Siguldas MTB Granfondo notiks 2022. gada 8. oktobrī, reģistrācija un laika čipu izsniegšana no 9.00-9.45, starts 10.00. Sacensību centrs atrodas Fischer slēpošanas centrs Siguldā, Puķu ielā 4. 

Joprojām būs arī speciālais ātrumposms- Kalnu karaļa posms, un šogad, jubilejas gadā tas būs kaut kas pavisam jauns! Sīkāka informācija par trasi sekos pēc saskaņošanas ar atbildīgajām institūcijām, taču iecerēts par 95% palikt Siguldas novadā, kas nozīmē daudz braukšanas abos Gaujas krastos undaudz interesantas takas, ar mazāk tranzīta posmiem.

Kā ierasts dalībniekiem tiks piedāvātas divas distances:

 • Klasiskais Granfondo - vismaz 100 km, taču ne vairāk par 110 km;
 • Mini Granfondo - 55-65 km distance.

Pasākumu atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Reģistrācija
 • Pieteikšanās www.velotreniņi.lv sadaļā Granfondo. Piesakoties līdz 1. aprīlim dalības maksa ir 20 eiro, pēc 1. aprīļa 25 eiro. Pasākuma garajai distancei noteikts stingrs dalībnieku skaita limits - 200 dalībnieki.
 • Siguldas novadā deklarētajiem - 20% atlaide dalības maksai. 
 • Iepriekšējie pieteikumi tiek pieņemti līdz 2022. gada 4. oktobra pusnaktij.
 • Dalības maksa jāpārskaita uz šādiem rekvizītiem:
  Biedrība Velotreniņi
  Reģ. nr. 40008300162
  Bankas konts LV67PARX0027197990001
 • Maksājuma uzdevumā lūdzu norādiet "MTB Granfondo", kā arī dalībnieka uzvārdu(s), ja maksājums ir par citu vai vairākām personām. Ja maksājat par sevi, tad vārdu, uzvārdu norādīt nav vajadzīgs, tas būs redzams rekvizītos.
 • Dalības maksā ietilpst rūpīgi plānota un pārbaudīta trase, bagātīgs ēdināšanas un dzirdināšanas tehniskais punkts trasē, finišā duša, kā arī zupa, tēja, kafija, un velosipēdu mazgāšana. Vēl dalības maksa iekļauj elektronisko laika kontroli un rezultātus ar starpfinišiem, kā arī foto galerijas nākamajā nedēļā pēc pasākuma. 
 • Dalībnieku saraksts šeit, pieteikumu forma šeit. Pieteikumi redzami uzreiz, dalības maksas informācija tiek atjaunota 2-3 dienu laikā.
Trase

Maršruts veicams sekojot GPS navigācijai. Trase, izņemot atsevišķas vietas, nebūs marķēta! Marķētas būs tikai bīstamās vai GPS precizitātei neskaidrās vietas, kā arī marķējums būs speciālajā ātrumposmā, lai tajā Jūs varētu 100% koncentrēties ātrumam. Satiksme brauciena laikā nav slēgta, visiem dalībniekiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi un pašiem jārūpējas par savu drošību! Visās takās gājējiem ir priekšroka! 

Trases faili:

 Tehniskais punkts
 • Rudens Granfondo būs tehniskais punkts, kuros būs pieejams pumpis un instrumenti, būs klāts galds un varēs uzpildīt pudeles ar sporta dzērienu vai ūdeni, izbaudīt plātsmaizi, tēju, kafiju, tikties ar saviem līdzjutējiem, un kur visiem ir tradīcija apstāties un brīdi nesteigties. 
Kontrollaiks
 • Kontrollaiks distances veikšanai – 9 stundas. Pēc finiša būs pieejamas telpas, kur pārģērbties un duša, kā arī silta tēja un zupa.
 Vērtēšana
 • Rezultāts tiek ieskaitīts visiem dalībniekiem, kas atzīmējušies visos starpfinišos un finišā. Papildus Rudens Granfondo tiek izcelts un apbalvots ar kausu rezultāts speciālajā ātrumposmā. Ātrumposms būs marķēts, lai būtu braucams bez navigācijas, tas ir smagāks un tehniski sarežģītāks nekā pārējā trasee. Attiecīgi kas vēlas, var braukt visu trasi mierīgi, un atdot visus spēkus tikai šajā kalnu (vai takas) karaļa etapā. Nolikums tiks papildināts ar informāciju par dalībnieku grupām.
 • Pēc finiša elektroniskie čipi jāatdod organizatoriem. Nozaudēšanas gadījumā jāatlīdzina pilna to vērtība - 70 eiro. 
Piesakoties pasākumam dalībnieks piekrīt savas personas datu apstrādei pasākuma organizēšanas vajadzībām. Rezultātu objektīvai nodrošināšanai ir nepieciešams norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu, dzimumu un dzimšanas gadu. Citi dati iesniedzami brīvas izvēles kārtībā. Pasākuma dalībnieki piesakoties piekrīt pasākuma laikā uzņemto foto un video materiālu izmantošanai organizatora vajadzībām, tai skaitā, bet ne tikai publicējot tos organizatora Facebook un Youtube kontos.

Sacensības notiek ar Siguldas novada domes atbalstu. Sigulda aizrauj!

Sacensības notiek Gaujas Nacionālā parka teritorijā, lūdzu cieniet cilvēka un dabas radītās vērtības! 

 

Es braucu ar velo, organizēju nometnes, trases apskates braucienus un sacensības. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Piesakies konsultācijai!