Šodien braucām Maltas XC National Point Series 2. posms Mizieb trasē. Sacensības sākās mierīgā gaisotnē, nevienam neuztraucoties par starta koridoriem, reģistrāciju vai dalības maksu, kas, starp citu, bija tikai 5 eiro. Pirmsstarta gaisotnē apskatījāmies vietējo braucēju tehniku kā Cannodale Lefty, karbona MTB ratus (1200 gramīgus) un tubular riepas par 100 eiro gabalā.

Uz startu izgāja 5 braucēji no Latvijas, un krietni papildināja dalībnieku skaitu. Maltā XC nav populārs, šeit visi brauc šoseju, taču tie kas brauc XC, tie ir spēcīgi. Domāju, ka viņu Top 5 droši iebrauktu SEB MTB maratona sporta distances desmitniekā.

Trase (kā man Ivars saka priekšā)- Latvijas grantene, kur smilšu un sakņu vietā akmeņi. 5 apļi x 6.1 kilometrs elitei, 3 apļi sportam un dāmām. Starta nelielais kāpums visnejaukākais- vienkārši nelīdzena, akmeņaina klints virsma. Tālāk meža taciņa, pāri ceļam un gara taisne, ar lieliski pārskatāmu 400 metrus garu 8-12% kāpumu. Pa akmeņiem protams. Tad pāris simt metru asfalts, grants gar kalna nogāzi, atkal nedaudz asfalta lejup, augšup un tad nesaproti, kāpēc pulss 180 un priekšā ieslēgts mazais zobrats. Un atkal viss no sākuma.

Startā bija plāns turēties ar līderiem, un tad jau redzēs. Braucu kā otrais, temps bija relatīvi prātīgs, tas labi- pēc iepriekšējā gada pieredzes zināju, ka visticamāk līdzi nenoturēšos. Brīdi pat biju pirmais, tad palaidu vietējos garām, drošs paliek drošs, lai pirmajā aplī nenogrieztu nepareizi. Tas arī bija brīdis, kad sešu braucēju grupiņa iedeva gāzi grīdā un kā brauca, tā arī aizbrauca, pa trīs no Team Greens un trīs no Melita Pedal Power. Zaļajiem šodien neveicās, viens viņiem pirmajā aplī pret akmeni salauza XTR pedāli, savukārt viņu līderis Ettiene apli vēlāk pārsita riepu, dabuja stāties, papildināt ar CO2, un apļa beigās tā vai tā mainīt ratu, kopā zaudējot 4 minūtes, līdz finišam gan trijas atguva.

Turpināju turēt savu tempu un nepārķert, taču priekšā bija viens puisis, kuru negribējās atlaist par tālu. Ik pa brīdim pārskatāmās trases vietās hronometrā vēroju atstarpi. 2 aplī bija 30 sekundes, tad 40, 45. Ceturtajā aplī jutu, ka vēl ir iekšā un kāpināju tempu, pusaplī atgūstot 20-25 sekundes.

Tas arī bija viss, vairāk nepaguvu... Piektā apļa pašā sākumā jutu, ka nav labi. Aizmugurējā riepa pamazām kļuva mīksta. Pirmkārt, grūtāk braukt, otrkārt, nācās taupīt, lai pret kādu akmeni nepārsistu pavisam, un treškārt, pilnīgi noteikti vairs nevēlējos iet ātrajos līkumos uz četrdesmit. Cerēju satikt Ivaru, un nomainīt ratu pret viņējo. Satiku, kad mainīt vairs nebija vērts, palicis 1 km. 500m pirms trāpīju pa akmeni līdz galam, tukšajai riepai kamera iznāca ārā un ieķērās ratā, braucamais nebija pat vairs stumjams. Nu neko, finišēju skriešus ar riteni plecā. Kā reizi laikā, palika vēl 5-10 sekundes līdz iebrauca nākamais.

8. vieta elitē.

Dienas citāts: Are you going to race Road Time Trial next Sunday? Race is shit, 10 laps of 1.6kms, but fun anyway. "

Ivara foto galerija (Flickr)

 

Pieejami, saprotami un efektīvi treniņi!

Velotreniņi.lv un treneris Eduards Rēns piedāvā treniņu plānus visai sezonai un katrai dienai, operatīvas izmaiņas, regulāru un praktiski nelimitētu komunikāciju ar klientiem, kopīgus treniņus, padomus par tehniku, braukšanu un uzturu. Velotreniņi.lv - tie ir visiem pieejami, saprotami un efektīvi treniņi! 

Pamata līmenis

30 EUR mēnesī

Standartizēts treniņu plāns, pieskaņots dalībai
vai nu LVM vai Vivus MTB maratonu seriālos

 • 3 līdz 4 treniņi nedēļā
 • Plāns ņem vērā jūsu aizņemtību nākamajā mēnesī, iesniedzot grafiku savlaicīgi
 • Minimālās prasības: vismaz pulsa mērītājs, jaudas mērītājs ieteicams
 •  Iespējami jaudas treniņi pēc FTP metodikas
 • Treniņu uzdevumi jūsu telefonā vai kalendārā
 • Telefona zvani un e-pasti darba dienās 9-18
 • Treniņu datu anaīze saskaņā ar cenrādi 2
 • Today’sPlan Premium abonements nav iekļauts
 • Treniņu programma svaru zālei par 15 eiro mēnesī
 • Individuālie treniņi saskaņā ar cenrādi 3

Standarta līmenis

45 EUR mēnesī

Individuāls treniņu plāns, pieskaņots Jūsu mērķiem, ikdienas ritmam un sacensību kalendāram pēc jūsu izvēles

 • 3 līdz 5 treniņi nedēļā
 • Plāns ņem vērā gan iepriekš zināmo aizņemtību, kā arī var veikt operatīvas izmaiņas tuvākajām dienām
 • Minimālās prasības: vismaz pulsa mērītājs, jaudas mērītājs ieteicams
 • Iespējami jaudas treniņi pēc 4DP metodikas
 • Treniņu uzdevumi jūsu telefonā vai kalendārā
 • Telefona zvani, e-pasti un Whatsapp darba dienās 9-18
 • Treniņu datu analīze reizi nedēļā 2
 • Today’s Plan Premium abonements ar atlaidi
 • Treniņu programma svaru zālei par 10 eiro mēnesī
 • Kopīgie individuālie treniņi ar 50% atlaidi 3

Augstākais līmenis

105 EUR mēnesī 1

Tu vēlies sasniegt visvairāk. Individuāls treniņu plāns ar gandrīz neierobežotu komunikāciju un papildus iespējām.

 • 4 līdz 6 velo treniņi nedēļā, 1 svaru treniņš
 • Plāns ņem vērā gan iepriekš zināmo aizņemtību, kā arī var veikt operatīvas izmaiņas tuvākajām dienām
 • Minimālās prasības: vismaz pulsa mērītājs, jaudas mērītājs ieteicams
 • Iespējami jaudas treniņi pēc 4DP metodikas
 • Treniņu uzdevumi jūsu telefonā vai kalendārā
 • Telefona zvani, e-pasti un Whatsapp katru dienu 9-23
 • Regulāra treniņu datu analīze
 • Iekļauts Today’sPlan Premium abonements
 • Treniņu programma svaru zālei iekļauta cenā
 • Iekļauti 2 kopīgie individuālie treniņi mēnesī 3
 •  Atlaide pavasara treniņnometnei Kiprā

1 Ierobežots augstākā līmeņa klientu skaits, jautāt par pieejamību;

2 Klientam nepieciešama Today’s Plan Premium versija; reģistrēties var www.treninplans.lv

3 Ja attālums līdz klientam lielāks par 50 km no Siguldas, tiek segti ceļa izdevumi

Citi pakalpojumi

 • Slodzes tests uz trenežiera fiziskās sagatavotības novērtēšanai, Jūsu stipro un vājo pušu analīze - 30 eiro;
 • Tehnisko prasmju pilnveidošanas individuālais treniņš 2h garumā Siguldā - pieaugušajiem 15 eiro, jauniešiem no 12 gadiem – 10 eiro;
 • Svaru zāles spēka vingrinājumu programma - 30 eiro mēnesī, kopā ar velo treniņu plānu atlaide 50-100% apmērā atkarībā no izvēlētā velo plāna līmeņa;
 • Veselīga uztura pamatprincipi sportojot, jūsu uztura paradumu analīze, uztura plāns divām nedēļām - vienreizēja maksa 50 eiro;
 • Action video filmēšana un montāža jūsu sacensībās vai sporta spēlēs - cena pēc vienošanās, paraugus skatīt Eduards/Velotreniņi Youtube kanālā.
Kā notiek mūsu sadarbība ar klientu?

Velotreniņi.lv plānus veido individuāli, pieskaņotus katra klienta mērķiem, fiziskajai sagatavotībai un aizņemtības grafikam. Darbs notiek uz Today's Plan bāzes, izmantojot ļoti plašu un visām situācijām piemēroto uzdevumu krājumu, kas tapis nu jau 10 gadu trenera pieredzes laikā. Starp citu, vai zinājāt, kaToday's Plan izmanto arī ProTour komanda Trek-Segafredo un mūsu braucēji Emīls Liepiņš un Toms Skujiņš?

Today's Plan ir gan web platforma detalizētai analīzei, gan arī telefona aplikācija, kur apskatīties statistiku, un saņemt uzdevumus un plānus ērtā, mūsdienīgā veidā. Vairs nekādas krāmēšanās ar izdrukātiem Word dokumentiem, PDF failiem vai pulsa/jaudas zonu tabulām. 

Velotreniņi.lv piedāvā trīs pakāpju treniņplānus, kuriem visiem ir kopīgas iezīmes- neatkarīgi no izvēlētā līmeņa individuāla pieeja katram klientam, iespēja trenēties pēc jaudas un iespēja regulāri komunicēt ar treneri. Mēs nenosakām, cik reizes mēnesī Jūs drīkst zvanīt un cik e-pasta ziņas atļauts nosūtīt.

Uzdevumu izpilde iespējama gan uz trenažiera virtuālajās treniņu platformās Zwift un Sufferfest, gan uz šosejas vai meža takās. Tāpat iespējams vienoties par kopīgiem individuālajiem treniņiem, kas cels jūsu braukšanas iemaņas un vairos zināšanas divkāršā ātrumā. Gudrs sportists ir sekmīgs sportists!

Lai sabalansētu savu ikdienu ar sportiskajiem mērķiem, vislabāk palīdzēs strukturēta pieeja treniņiem. Mēs apzināmies, ka ne visiem ir iespēja veikt olimpiskus apjomus un katru dienu vairākas stundas veltīt treniņiem. Turklāt tas arī ne vienmēr ir vajadzīgs. Katram mērķim, vai tā ir savas fiziskās formas uzlabošana, vai rezultātu sasniegšana sacensībās, ir vajadzīga individuāla, pieskaņota pieeja.

Būsiet jau pamanījuši, ka Velotreniņi.lv nepiedāvā iegādāties vienreizēju plānu un tad visu sezonu pēc tā trenēties. Šāda pieeja vienkārši nav efektīva, nedod nepieciešamos rezultātus un klients parasti plāna vidū zaudē motivāciju un pārstāj sekot šādam plānam, jo dzīve ievieš savas korekcijas. Piemēram, Velotreniņi.lv pamata līmeņa plāns, lai arī standartizēts konkrētam sacensību kalendāram, tāpat būs pieskaņots jūsu iespējām, brīvajam laikam, un šajā plānā treneris veiks Jums nepieciešamās korekcijas. 

Kas ir būtiski, pirms izvēlēties savu treneri? Godīgi uzdot dažus jautājumus sev un pirms sadarbības uzsākšanas izvērtēt gan savu pašatdevi, gan pieejamos pakalpojumus nozarē. Vai Tu pats gribi regulāri trenēties un uzlabot savus rezultātus? Aprunājies ar treneri. Vai ir sajūta, ka šis treneris Tev derēs, vai patīk komunikācija? Vai treneris strādā legāli, atbilstoši vietējai likumdošanai, vai ir sertificējies, vai ar klientu tiek slēgts līgums, vai treneris maksā nodokļus Latvijā? Galu galā, faktiski tu trenerim uztici savu veselību, un bijušais sportists bez sporta izglītības automātiski nenozīmē labu treneri. 

Es braucu ar velo, organizēju nometnes, trases apskates braucienus un sacensības. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Piesakies konsultācijai!