Viens no svarīgākajiem jautājumiem, uz ko atbildi cenšas rast austrumu kultūras, ir par drosmes būtību- kā tā tiek saistīta ar fiziskām sāpēm vai vienkārši apziņu, ka Tu dzīvo. Ciešanas un sāpes kā dzīves sastāvdaļa vienmēr ir bijusi seno kultūru sastāvdaļa, bet diemžēl aizmirstas mūsdienu modernajā sabiedrībā. Šādi var paskatīties arī uz sportu.

Riteņbraukšanas sacīkstes savā būtībā ir noskaidro, kurš spēj visilgāk paciest sāpes. Tas ir ne tikai tēlains izteiksmes līdzeklis, bet arī tīri cilvēka fizioloģijas fakts- grūtums un nepatīkamā sajūta pie lielām slodzēm ir aizsargreakcija pret augstu pienskābes līmeni asinīs. Ik darba dienu trenējoties, nedēļu nogalēs startējot sacensībās, mēs jau zinām, ka ne vienmēr uzvar tas talantīgākais un vislabāk sagatavotais. Parasti uzvar tie, kurš spēj nevainojami lasīt sacīkstes gaitu, apvienot taktiku un spēju sakost zobus brīžos, kad pie apvāršņa parādās istā iespēja.

Sacensību vidū paskatīsimies apkārt – tuvumā esošie visi atrodamies vienā grupā, braucam līdzīgā ātrumā un esam vienādās pozīcijās – tātad visi esam vienādi fiziski stipri. Acīmredzot visu izšķirs kas katram galvā, nevis kājās. Ja tev ir grūti, ticamākais, ka pārējiem nav vieglāk, vai ne? Kurš sevi piespiedīs vairāk? Un nav būtiski, vai cīņa notiek par 1. vai 51. vietu. Grūti ir gan tur, gan te. Visiem. Atšķiras tikai ātrums.

Mocībām, ko izjūtam, ir arī psiholoģisks pamatojums. Bez mēģinājuma būt zinātniskam, izjustās pārslodzes grūtības un sāpes, manuprāt, ir saistītas ar iedzimto pašsaglabāšanās tieksmi. Ķermenis aizsargājas pret jebkāda veida traumām, un ir zināms- jo intensīvāk tu brauc, jo vairāk tiec grauts tieši šūnu līmenī. Tā pati pienskābe taču ir skābe! Tas ir visu treniņu pamatā- šūnām atkal un atkal no treniņa uz treniņu saprātīgi atjaunojoties mēs paliekam arvien fiziski stiprāki. Jo augstāka intensitāte, jo vairāk mikrotraumu muskuļu šķiedrās un ķermenis sāpēm piešķir lielāku nozīmi, liekot apstāties. Tikai nepadomājiet, ka tagad katru treniņu vajag braukt līdz raibs gar acīm! Nē!, bet tas ir cits stāsts.

Lai ciestu un uzvarētu trasē savus tuvākos konkurentus nepieciešams cīņas griba. Būtībā nepieciešams ignorēt ķermeņa pašsaglabāšanās instinktu. Katram sportistam ir jārespektē brīdis, kad sāpes sāk kļūt par nopietnu traucēkli, un jāpiebremzē, kad var gūt traumas. Tajā pat laikā sacensības ir vieta, kur mēs esam gatavi cīnīties ar sāpēm, un izmēģināt visdažādākās iespējas sevis motivēšanai.

Vai sacensību rezultātus var uzskatīt par drosmes mērauklu? Iespējams, jo tas parāda, kurš ir bijis gatavs spēlēt līdz galam, nepieļaujot padošanās iespēju. Ticamākais, ka visgrūtāk būs tiem, kas mazāk sagatavoti, taču ir ar vislielāko cīņas gribu. Var tikai apbrīnot braucējus, kas katru nedēļas nogali bez cerības uzvarēt stājas uz starta līnijas, un lēni mirst garākajā distancē, kur nav viņu īstā vieta. Viņu vienīgais atalgojums ir gandarījums par pūlēm, izjustajām sāpēm un ciešanām.

Protams, ir milzīgs prieks spēt izturēt kad jau tā ir grūti, atrast kaut kādus apslēptos spēkus, nav zināms no kurienes, un īsi pirms kalna virsotnes vienkārši apsteigt visus un aizbraukt prom. Vienatnē. Saņemtais gandarījums būs tālu no jebkādām trofejām vai naudas balvām, kuras mēs varētu tā arī neiegūt. Tas ir tas, dēļ kā katru nedēļas nogali ir vērts atgriezties trasēs. 

Shut up legs! (*Jens Voigt slavenā frāze)

Pieejami, saprotami un efektīvi treniņi!

Velotreniņi.lv un treneris Eduards Rēns piedāvā treniņu plānus visai sezonai un katrai dienai, operatīvas izmaiņas, regulāru un praktiski nelimitētu komunikāciju ar klientiem, kopīgus treniņus, padomus par tehniku, braukšanu un uzturu. Velotreniņi.lv - tie ir visiem pieejami, saprotami un efektīvi treniņi! 

Pamata līmenis

30 EUR mēnesī

Standartizēts treniņu plāns, pieskaņots dalībai
vai nu LVM vai Vivus MTB maratonu seriālos

 • 3 līdz 4 treniņi nedēļā
 • Plāns ņem vērā jūsu aizņemtību nākamajā mēnesī, iesniedzot grafiku savlaicīgi
 • Minimālās prasības: vismaz pulsa mērītājs, jaudas mērītājs ieteicams
 •  Iespējami jaudas treniņi pēc FTP metodikas
 • Treniņu uzdevumi jūsu telefonā vai kalendārā
 • Telefona zvani un e-pasti darba dienās 9-18
 • Treniņu datu anaīze saskaņā ar cenrādi 2
 • Today’sPlan Premium abonements nav iekļauts
 • Treniņu programma svaru zālei par 15 eiro mēnesī
 • Individuālie treniņi saskaņā ar cenrādi 3

Standarta līmenis

45 EUR mēnesī

Individuāls treniņu plāns, pieskaņots Jūsu mērķiem, ikdienas ritmam un sacensību kalendāram pēc jūsu izvēles

 • 3 līdz 5 treniņi nedēļā
 • Plāns ņem vērā gan iepriekš zināmo aizņemtību, kā arī var veikt operatīvas izmaiņas tuvākajām dienām
 • Minimālās prasības: vismaz pulsa mērītājs, jaudas mērītājs ieteicams
 • Iespējami jaudas treniņi pēc 4DP metodikas
 • Treniņu uzdevumi jūsu telefonā vai kalendārā
 • Telefona zvani, e-pasti un Whatsapp darba dienās 9-18
 • Treniņu datu analīze reizi nedēļā 2
 • Today’s Plan Premium abonements ar atlaidi
 • Treniņu programma svaru zālei par 10 eiro mēnesī
 • Kopīgie individuālie treniņi ar 50% atlaidi 3

Augstākais līmenis

105 EUR mēnesī 1

Tu vēlies sasniegt visvairāk. Individuāls treniņu plāns ar gandrīz neierobežotu komunikāciju un papildus iespējām.

 • 4 līdz 6 velo treniņi nedēļā, 1 svaru treniņš
 • Plāns ņem vērā gan iepriekš zināmo aizņemtību, kā arī var veikt operatīvas izmaiņas tuvākajām dienām
 • Minimālās prasības: vismaz pulsa mērītājs, jaudas mērītājs ieteicams
 • Iespējami jaudas treniņi pēc 4DP metodikas
 • Treniņu uzdevumi jūsu telefonā vai kalendārā
 • Telefona zvani, e-pasti un Whatsapp katru dienu 9-23
 • Regulāra treniņu datu analīze
 • Iekļauts Today’sPlan Premium abonements
 • Treniņu programma svaru zālei iekļauta cenā
 • Iekļauti 2 kopīgie individuālie treniņi mēnesī 3
 •  Atlaide pavasara treniņnometnei Kiprā

1 Ierobežots augstākā līmeņa klientu skaits, jautāt par pieejamību;

2 Klientam nepieciešama Today’s Plan Premium versija; reģistrēties var www.treninplans.lv

3 Ja attālums līdz klientam lielāks par 50 km no Siguldas, tiek segti ceļa izdevumi

Citi pakalpojumi

 • Slodzes tests uz trenežiera fiziskās sagatavotības novērtēšanai, Jūsu stipro un vājo pušu analīze - 30 eiro;
 • Tehnisko prasmju pilnveidošanas individuālais treniņš 2h garumā Siguldā - pieaugušajiem 15 eiro, jauniešiem no 12 gadiem – 10 eiro;
 • Svaru zāles spēka vingrinājumu programma - 30 eiro mēnesī, kopā ar velo treniņu plānu atlaide 50-100% apmērā atkarībā no izvēlētā velo plāna līmeņa;
 • Veselīga uztura pamatprincipi sportojot, jūsu uztura paradumu analīze, uztura plāns divām nedēļām - vienreizēja maksa 50 eiro;
 • Action video filmēšana un montāža jūsu sacensībās vai sporta spēlēs - cena pēc vienošanās, paraugus skatīt Eduards/Velotreniņi Youtube kanālā.
Kā notiek mūsu sadarbība ar klientu?

Velotreniņi.lv plānus veido individuāli, pieskaņotus katra klienta mērķiem, fiziskajai sagatavotībai un aizņemtības grafikam. Darbs notiek uz Today's Plan bāzes, izmantojot ļoti plašu un visām situācijām piemēroto uzdevumu krājumu, kas tapis nu jau 10 gadu trenera pieredzes laikā. Starp citu, vai zinājāt, kaToday's Plan izmanto arī ProTour komanda Trek-Segafredo un mūsu braucēji Emīls Liepiņš un Toms Skujiņš?

Today's Plan ir gan web platforma detalizētai analīzei, gan arī telefona aplikācija, kur apskatīties statistiku, un saņemt uzdevumus un plānus ērtā, mūsdienīgā veidā. Vairs nekādas krāmēšanās ar izdrukātiem Word dokumentiem, PDF failiem vai pulsa/jaudas zonu tabulām. 

Velotreniņi.lv piedāvā trīs pakāpju treniņplānus, kuriem visiem ir kopīgas iezīmes- neatkarīgi no izvēlētā līmeņa individuāla pieeja katram klientam, iespēja trenēties pēc jaudas un iespēja regulāri komunicēt ar treneri. Mēs nenosakām, cik reizes mēnesī Jūs drīkst zvanīt un cik e-pasta ziņas atļauts nosūtīt.

Uzdevumu izpilde iespējama gan uz trenažiera virtuālajās treniņu platformās Zwift un Sufferfest, gan uz šosejas vai meža takās. Tāpat iespējams vienoties par kopīgiem individuālajiem treniņiem, kas cels jūsu braukšanas iemaņas un vairos zināšanas divkāršā ātrumā. Gudrs sportists ir sekmīgs sportists!

Lai sabalansētu savu ikdienu ar sportiskajiem mērķiem, vislabāk palīdzēs strukturēta pieeja treniņiem. Mēs apzināmies, ka ne visiem ir iespēja veikt olimpiskus apjomus un katru dienu vairākas stundas veltīt treniņiem. Turklāt tas arī ne vienmēr ir vajadzīgs. Katram mērķim, vai tā ir savas fiziskās formas uzlabošana, vai rezultātu sasniegšana sacensībās, ir vajadzīga individuāla, pieskaņota pieeja.

Būsiet jau pamanījuši, ka Velotreniņi.lv nepiedāvā iegādāties vienreizēju plānu un tad visu sezonu pēc tā trenēties. Šāda pieeja vienkārši nav efektīva, nedod nepieciešamos rezultātus un klients parasti plāna vidū zaudē motivāciju un pārstāj sekot šādam plānam, jo dzīve ievieš savas korekcijas. Piemēram, Velotreniņi.lv pamata līmeņa plāns, lai arī standartizēts konkrētam sacensību kalendāram, tāpat būs pieskaņots jūsu iespējām, brīvajam laikam, un šajā plānā treneris veiks Jums nepieciešamās korekcijas. 

Kas ir būtiski, pirms izvēlēties savu treneri? Godīgi uzdot dažus jautājumus sev un pirms sadarbības uzsākšanas izvērtēt gan savu pašatdevi, gan pieejamos pakalpojumus nozarē. Vai Tu pats gribi regulāri trenēties un uzlabot savus rezultātus? Aprunājies ar treneri. Vai ir sajūta, ka šis treneris Tev derēs, vai patīk komunikācija? Vai treneris strādā legāli, atbilstoši vietējai likumdošanai, vai ir sertificējies, vai ar klientu tiek slēgts līgums, vai treneris maksā nodokļus Latvijā? Galu galā, faktiski tu trenerim uztici savu veselību, un bijušais sportists bez sporta izglītības automātiski nenozīmē labu treneri. 

Es braucu ar velo, organizēju nometnes, trases apskates braucienus un sacensības. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Piesakies konsultācijai!