Vai esi kādreiz domājis, kas tieši pietrūkst, lai apsteigtu konkurentus?

Reiz SEB MTB maratona Ērgļu posmā es biju palicis savas grupiņas pašās beigās. Viens, kalniņš, tad nākamais, un tuvojoties augšai man priekšā jau izveidojusies riteņa tiesas atstarpe. "Ja es viņus tagad palaidīšu, tad būs cauri. Atlikušajos kilometros vienatnē zaudēšu minūtes!" Saņēmos, piebraucu klāt, mazliet atvilku elpu aizvējā, un pēc brīža pats aizbraucu projām. Taču ne vienmēr pietiek tikai ar gribas spēku, vajag arī kājas. Tajā dienā es finišēju 18-tais, kas toreiz šķita nereāli.

Vai jums ir gadījies, ka nepietiek spēka finiša sprintam, pāri kalnam atpaliekat no savas grupas, vai arī startā visi aiziet nu jums kā stāvoša? Visticamākais, ka neesat aizvadījis pietiekami daudz intervālu treniņus, ka pietrūkst sliekšņa izturības, vai vienkārši esat trenējies haotiski. Tādā gadījumā jums palīdzēs treniņu plāns. 

Mani treniņu plāni nav visiem. Man nav mērķis paņemt pēc iespējas vairāk klientu, slodze jau tā ir pietiekama. Tāpēc varēšu palīdzēt tikai tiem, kam ir vēlme strādāt un progresēt, nevis trenēties ķeksīša pēc. Sportista izaugsme katram trenerim ir kā paša uzvaras, un to nenosaka vai audzēknim SEBā pirmais, vai sestais starta koridors. Kā liecina atsauksmes, tad klientiem, un man kā trenerim, viss izdodas.

Šis ir jau septītais velotreniņi.lv gads. Esmu audzis ne tikai zināšanu jomā, bet arī tehniskajos risinājumos. Ja sākumā plāns bija vienkārši vairākas lappuses Word dokumentā, tad tagad katras dienas dienas treniņu uzdevumus jūs saņemat savā telefonā vai plānotājā datorā. 

Protams, mūsdienās ļoti daudz informācijas par treniņiem var atrast internetā. Taču ir vismaz divas, trīs problēmas- kur meklēt, ko meklēt, kam ticēt, un ko ar to visu darīt? Atceroties savus pirmsākumus varu droši apgalvot, ka pagāja vismaz pāris gadi, kamēr sāku tiešām kvalitatīvi saprast treniņu metodiku, internetā atrodamos rakstus, un tiešām izpratni iedeva tikai vēlāk iegūtā speciālā izglītība. Kādēļ gan tērēt savu laiku, lai visu to pētītu un strukturētu, ja to var uzticēt trenerim? Mēs taču auto neremontējam paši, matus negriežam paši, lai gan varētu, vai ne? Tieši tāpat treniņu plānošanā labāk aicināt palīgā speciālistu, un ietaupīto laiku pavadīt darbā, ar ģimeni vai treniņā.

Nav jābūt olimpietim, lai kopā ar treneri strādātu pēc individuāli sagatavota treniņu plāna. Metodiski norādījumi par to, kā trenēties visefektīvāk un kā sasniegt savus nospraustos mērķus, ir noderīgi gan sporta klases braucējiem, kas cīnās par uzvarām, gan parastam cilvēkam, kas sacensībās piedalās sava prieka pēc, lai pārspētu draugus un kolēģus. Un ticiet man, draugi un kolēģi tiks pārspēti!

Tātad, lai nebūtu trasē jācīnās vienam, bet varētu komfotabli braukt grupā, lai uzvarētu finiša sprintos, un vienkārši gūtu lielāku baudījumu no riteņbraukšanas Tev ir nepieciešams treniņu plāns. 

Pasūtot indviduālu treniņu plānu, saņemsi:

  • Treniņu plānu visai sezonai un katrai dienai;
  • Ātras plāna izmaiņas, ja ģimenes vai darba apstākļu izkritīs kāds treniņš;
  • Trenera konsultācijas par Tev svarīgajiem riteņbraukšanas jautājumiem;
  • Papildus motivāciju, jo treneris prasīs rezultātu, un galu galā, par treniņiem ir maksāts;
  • Un pats galvenais- teicamus rezultātus sezonas svarīgākajās sacensībās!

Ja tev ir papildus jautājumi, vai ja esi gatavs sākt treniņus uzreiz, raksti eduards at velotreniņi.lv, zvani 29179194, vai atstāj ziņu Facebook. Maksa par treniņu plānu dažādos līmeņos ir sākot no 30 eiro mēnesī.

Es braucu ar velo, nodarbojos ar velo orientēšanos Latvijas izlases līmenī. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Rakstiet: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.