Publicēti rezultāti un posmu laiki! Karte papildināta ar kontrolpunktu atrašanās vietām posmu laiku analīzei. 

Velotreniņi.lv turpina iesākto tradīciju un rīkos draudzīgu un aizraujošu pasākumu - Siguldas MTB Granfondo. Šajos pasākumos var piedalīties ikviens, kurš ir pārliecināts, ka spēj noteiktajā kontrollaikā veikt plānoto distanci. Lai arī dalībniekiem būs čipi, un trasē plānoti 6-10 laika starpfiniši, šīs nav sacensības klasiskajā izpratnē! 

Šie braucieni katram būs tas, ko viņš pats no tā izveidos- vienam tā būs sevis pārbaude garā distancē, citam Latvijas ainavu prieks, kādam citam sacensība starp draugiem, kas netiek aizmirsta vēl nākamās sezonas vidū!

Nolikums

Maršruts veicams sekojot GPS navigācijai! GPX fails būs pieejams velotreniņi.lv lapā un sociālajos tīklos 6 dienas pirms pasākuma. Trase nebūs marķēta! Marķētas būs tikai bīstamās vai GPS precizitātei neskaidrās vietas, kā arī būs bultas ātrumposmā, lai varētu 100% koncentrēties braukšanai. Satiksme brauciena laikā nav slēgta, visiem dalībniekiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi un pašiem jārūpējas par savu drošību! Visās takās gājējiem ir priekšroka! Laika kontrole paredzēta tikai lai pārliecinātos, vai dalībnieki veikuši visu distanci, kā arī noskaidrotu labākos speciālajā ātrumposmā.

Siguldas MTB Granfondo notiks 2021. gada 9. oktobrī, reģistrācija un laika čipu izsniegšana no 9.00-9.45, starts 10.00. Sacensību centrs atrodas Fischer slēpošanas centrs Siguldā, Puķu ielā 4. 

Sacensības notiks ņemot vērā epidemioloģisko situāciju uz pasākuma norises brīdi. Tā vai citādi, radīsim veidu, lai pasākums varētu notikt. Ļoti maz ticams, ka oktobrī vakcinētajiem tiks liegti publiskie pasākumi. Nepieciešamības gadījumā starts tiks organizēts koridoros vakcinētajiem dalībniekiem ar sadarbībspējgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai negatīvu PCR testu pēdējo 48 stundu laikā. Sekojiet līdzi informācijai.

Būs arī speciālais ātrumposms- Kalnu karaļa posms. Sīkāka informācija par trasi sekos pēc saskaņošanas ar atbildīgajām institūcijām. Dalībniekiem tiks piedāvātas divas distances:

 • Klasiskais Granfondo - ne mazāks par 100 km, taču ne vairāk par 110 km, plānotais virziens līdz Cēsīm, Ozolkalnam pa Gaujas kreiso krastu, un atpakaļ pa labo krastu;
 • Mini Granfondo - 55-65 km distance, plānotais virziens līdz Līgatnei un atpakaļ, un vēl mazliet.

Pasākumu atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Nepieciešamais inventārs

Velosipēds un ķivere, navigācijas ierīce (piemēram, Garmin velodators), ieteicams sarkanais mirgojošais lukturītis.

Reģistrācija
 • Pieteikšanās www.velotreniņi.lv sadaļā Granfondo. Piesakoties līdz 1. martam dalības maksa vienam posmam katram dalībniekam ir 20 eiro, pēc 1. marta 25 eiro. Pasākumam noteikts stingrs dalībnieku skaita limits - 150 dalībnieki.
 • Siguldas novadā deklarētajiem - 20% atlaide dalības maksai. Arī pēc 1. marta - dalības maksa 20 EUR.
 • Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2021. gada 5. oktobra pusnaktij.
 • Dalības maksa jāpārskaita uz šādiem rekvizītiem:
  IK ER konsultācijas
  reģ. nr. 40002177586
  konts LV67PARX0001540410003
 • Maksājuma uzdevumā lūdzu norādiet "MTB Granfondo", kā arī dalībnieka uzvārdu(s), ja maksājums ir par citu vai vairākām personām. Ja maksājat par sevi, tad vārdu, uzvārdu norādīt nav vajadzīgs, tas būs redzams rekvizītos.
 • Dalības maksā ietilpst rūpīgi plānota un pārbaudīta trase, bagātīgs ēdināšanas un dzirdināšanas tehniskais punkts trasē, finišā duša, kā arī zupa, tēja, kafija, un velosipēdu mazgāšana. Vēl dalības maksa iekļauj elektronisko laika kontroli un rezultātus ar starpfinišiem, foto galerijas un video apskatu nākamajā nedēļā pēc pasākuma. 
 • Dalībnieku saraksts šeit. Pieteikumi redzami uzreiz, dalības maksas informācija tiek atjaunota 2-3 dienu laikā.
Tehniskais punkts
 • Rudens Granfondo būs tehniskais punkts, kuros būs pieejams pumpis un instrumenti, būs klāts galds un varēs uzpildīt pudeles ar sporta dzērienu vai ūdeni, izbaudīt plātsmaizi, tēju, kafiju, tikties ar saviem līdzjutējiem, un kur visiem ir tradīcija apstāties un brīdi nesteigties. 
 Vērtēšana
 • Rezultāts tiek ieskaitīts visiem dalībniekiem, kas atzīmējušies visos starpfinišos un finišā. Papildus Rudens Granfondo tiek izcelts un apbalvots ar kausu rezultāts speciālajā ātrumposmā. Ātrumposms būs marķēts, lai būtu braucams bez navigācijas, tas ir fiziski  smags vai arī tehniski sarežģīts. Attiecīgi kas vēlas, var braukt trasi mierīgi, un atdot visus spēkus tikai šajā kalnu (vai takas) karaļa etapā. Pirmie 3 finišā saņems pārsteiguma balvas.
 • Pēc finiša elektroniskie čipi jāatdod organizatoriem. Nozaudēšanas gadījumā jāatlīdzina pilna to vērtība - 65 eiro.
Kontrollaiks
 • Kontrollaiks distances veikšanai – 9 stundas. Pēc finiša būs pieejamas telpas, kur pārģērbties un duša, kā arī silta tēja un zupa. 
Trases shēma
 • Trases shēma tiks publicēta velotreniņi.lv lapā. GPX faili tiks ievietoti pasākuma nedēļas pirmdienā 4. oktobrī. 
 1. Ja lietojat Garmin ierīci, savienotu ar telefonu: Atvērt telefonā Garmin Connect saiti, un izvēlieties Send to Device, pēc tam Garmin aplikācijā sinhronizējat savu ierīci.
 2. Garmin ierīcēm, kas ar vadu pievienotas datoram- saglabāt GPX failu. Tad šīs fails jāiekopē Garmin ierīces NewFiles mapē.
 3. Wahoo lietotāji atver GPX saiti telefonā, un izvēlas Copy to ELEMNT, un seko instrukcijām.
 4. Laicīgi ierodoties sacensību centrā varam iekopēt maršrutu jūsu Garmin ierīcē (maksas pakalpojums 2 eiro). 

Piesakoties pasākumam dalībnieks piekrīt savas personas datu apstrādei pasākuma organizēšanas vajadzībām. Rezultātu objektīvai nodrošināšanai ir nepieciešams norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu, dzimumu un dzimšanas gadu. Citi dati iesniedzami brīvas izvēles kārtībā. Pasākuma dalībnieki piesakoties piekrīt pasākuma laikā uzņemto foto un video materiālu izmantošanai organizatora vajadzībām, tai skaitā, bet ne tikai publicējot tos organizatora Facebook un Youtube kontos.

PASĀKUMU NORISE ATKARĪGA NO EPIDEMIOLOĢISKĀS SITUĀCIJAS VALSTĪ UN MK NOTEIKTAJIEM IEROBEŽOJUMIEM. SEKOJIET LĪDZI AKUĀLAJAI INFORMĀCIJAI ORGANIZATORU FACEBOOK KONTOS.

Es braucu ar velo, organizēju nometnes, trases apskates braucienus un sacensības. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Piesakies konsultācijai!