Velotreniņi.lv MTB Granfondo var piedalīties ikviens, kurš ir pārliecināts, ka spēj veikt plānoto distanci. Lai arī trasē būs 10 laika starpfiniši ar čipiem, šīs nav sacensības klasiskajā izpratnē! 

Šis brauciens katram būs tas, ko viņš pats no tā izveidos- vienam tā būs sevis pārbaude garā distancē, citam Latvijas ainavu prieks, kādam citam sacensība starp draugiem, kas netiek aizmirsta vēl nākamās sezonas vidū!

Nolikums

Maršruts veicams sekojot GPS navigācijai! GPX fails būs pieejams velotreniņi.lv lapā un sociālajos tīklos 6 dienas pirms pasākuma. Trase marķēta tikai daļēji! Marķētas būs tikai bīstamās vai GPS precizitātei neskaidrās vietas, kā arī būs bultas ātrumposmā, lai varētu 100% koncentrēties braukšanai. Satiksme brauciena laikā nav slēgta, visiem dalībniekiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi un pašiem jārūpējas par savu drošību! Visās takās gājējiem ir priekšroka! Laika kontrole paredzēta tikai lai pārliecinātos, vai dalībnieki veikuši visu distanci, kā arī noskaidrotu labākos speciālajā ātrumposmā.

Visiem dalībniekiem ir jāparaksta apliecinājums, ka viņi nav inficēti ar Covid-19 vīrusu, pēdējās 14 dienās pirms pasākuma nav bijuši kontaktā ar inficēto vai atgriezušies no ārvalstīm. Lūgums izdrukāt pašiem, lai samazinātu rindu sacensību centrā. Fails pieejams šeit

Zelta rudens MTB Granfondo notiks Siguldā, 2020. gada 10. oktobrī, reģistrācija un laika čipu izsniegšana no 9.00-9.45, starts plkst. 10.00. Sacensību centrs un auto novietošana Fischer slēpošanas centrā Siguldā, Puķu ielā 4. 

Trase

Siguldas MTB Granfondo trases katru gadu vieno Cepurkalns Līgatnē, kur notiek kalnu karaļa ātrumposms, un atpakaļ ceļš līdz Siguldai pa klasisko Līgatne-Sigulda taku gar Gauju. Savukārt ceļš līdz Līgatnei katru gadu ir cits, šoreiz tas vedīs līdz Rāmkalniem (bet pretēji ierastajam virzienam), un mājupceļā nobrauks gar Līgatnes dabas takām. Iecerēti arī divi jauni neskartas dabas posmi, kur vēl neviens velosipēds nav braucis. Trases garums klasikajā distancē 102 km, un mini granfondo- 62 km. 

Nepieciešamais inventārs
 • Velosipēds un ķivere, navigācijas ierīce (piemēram, Garmin velodators).
Reģistrācija
 • Pieteikšanās www.velotreniņi.lv sadaļā Granfondo. Piesakoties līdz 1. martam dalības maksa vienam posmam katram dalībniekam ir 20 eiro, pēc 1. marta 25 eiro. Noteikts stingrs dalībnieku skaita limits - 150 dalībnieki.
 • Dalības maksa jāpārskaita uz šādiem rekvizītiem:
  IK Sporta konsultācijas
  reģ. nr. 40002177586
  konts LV02PARX0001540410009 
 • Maksājuma uzdevumā lūdzu norādiet "Siguldas Granfondo", kā arī dalībnieka uzvārdu(s), ja maksājums ir par citu vai vairākām personām. Ja maksājat paši par sevi, tad vārdu, uzvārdu norādīt nav vajadzības.
 • Savlaicīgi piesakoties uz Siguldas posmu, netikšanas gadījumā ir iespēja atteikt savu dalību līdz 2020. gada 5. septembrim un saņemt atpakaļ dalības maksu pilnā apmērā. 
 • Dalības maksā ietilpst rūpīgi plānota un pārbaudīta trase, bagātīgs ēdināšanas un dzirdināšanas tehniskais punkts trasē, finišā duša, kā arī zupa, tēja, kafija, un velosipēdu mazgāšana. Vēl dalības maksa iekļauj elektronisko laika kontroli un rezultātus ar starpfinišiem, foto galerijas un video apskatu nākamajā nedēļā pēc pasākuma. 
Tehniskais punkts
 • Distancē būs tehniskais punkts, kuros būs pieejams pumpis un instrumenti, būs klāts galds un varēs uzpildīt pudeles ar sporta dzērienu vai ūdeni, izbaudīt mājas ceptu plātsmaizi, tēju, kafiju, tikties ar saviem līdzjutējiem, un kur visiem ir tradīcija apstāties un uz brīdi nesteigties. 
 Vērtēšana
 • Rezultāts tiek ieskaitīts visiem dalībniekiem, kas atzīmējušies visos starpfinišos un finišā. Kā galvenais tiek izcelts un apbalvots ar kausu rezultāts speciālajā Līgatnes ātrumposmā. Ātrumposms būs marķēts, lai būtu braucams bez navigācijas, tas ir fiziski  smags un vietām tehniski sarežģīts. Attiecīgi kas vēlas, var braukt trasi mierīgi, un atdot visus spēkus tikai šajā kalnu karaļa etapā un šādi uzvarēt sacensības. Pirmie 3 finišā saņems pārsteiguma balvas.
 • Pēc finiša elektroniskie čipi jāatdod organizatoriem. Nozaudēšanas gadījumā jāatlīdzina pilna to vērtība - 65 eiro.
Kontrollaiks
 • Kontrollaiks distances veikšanai – 9 stundas. Tas var nozīmēt finišu diennakts tumšajā laikā. Lūdzu nepieciešamības gadījumā ņemiet līdzi lukturīti! Pēc finiša būs pieejamas telpas kur pārģērbties, duša, kā arī silta tēja un zupa. 
Trases shēma
 • Trases shēmas projekts ir publicēts velotreniņi.lv lapā. Galīgā versija un GPX faili tiks ievietoti pasākuma nedēļas pirmdienā 2020. gada 5. oktobrī. 
Kā ievietot GPX failu ierīcē?
 1. Ja lietojat Garmin ierīci, savienotu ar telefonu: Atvērt telefonā Garmin Connect saiti, un izvēlieties Send to Device, pēc tam Garmin aplikācijā sinhronizējat savu ierīci.
 2. Garmin ierīcēm, kas ar vadu pievienotas datoram- saglabāt GPX failu. Tad šīs fails jāiekopē Garmin ierīces NewFiles mapē.
 3. Wahoo lietotāji atver GPX saiti telefonā, un izvēlas Copy to ELEMNT, un seko instrukcijām.
 4. Jums laicīgi ierodoties sacensību centrā mēs varam iekopēt maršrutu jūsu Garmin ierīcē (maksas pakalpojums 2 eiro). 

Piesakoties pasākumam dalībnieks piekrīt savas personas datu apstrādei pasākuma organizēšanas vajadzībām. Rezultātu objektīvai nodrošināšanai ir nepieciešams norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu, dzimumu un dzimšanas gadu. Citi dati iesniedzami brīvas izvēles kārtībā. Pasākuma dalībnieki piesakoties piekrīt pasākuma laikā uzņemto foto un video materiālu izmantošanai organizatora vajadzībām, tai skaitā, bet ne tikai publicējot tos organizatora Facebook un Youtube kontos.

Es braucu ar velo, organizēju nometnes, trases apskates braucienus un sacensības. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Piesakies konsultācijai!