Velotreniņi.lv MTB GranFondo var piedalīties ikviens, kurš ir pārliecināts, ka spēj veikt plānoto distanci. Lai arī dalībniekiem būs čipi, un trasē plānoti 6-10 laika starpfiniši, šīs nav sacensības klasiskajā izpratnē! 

Šie braucieni katram būs tas, ko viņš pats no tā izveidos- vienam tā būs sevis pārbaude garā distancē, citam Latvijas ainavu prieks, kādam citam sacensība starp draugiem, kas netiek aizmirsta vēl nākamās sezonas vidū!

Nolikums

Maršruts veicams sekojot GPS navigācijai! GPX fails būs pieejams velotreniņi.lv lapā un sociālajos tīklos 6 dienas pirms pasākuma. Trase nebūs marķēta! Marķētas būs tikai bīstamās vai GPS precizitātei neskaidrās vietas, kā arī būs bultas ātrumposmā, lai varētu 100% koncentrēties braukšanai. Satiksme brauciena laikā nav slēgta, visiem dalībniekiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi un pašiem jārūpējas par savu drošību! Visās takās gājējiem ir priekšroka! Laika kontrole paredzēta tikai lai pārliecinātos, vai dalībnieki veikuši visu distanci, kā arī noskaidrotu labākos speciālajā ātrumposmā.

Posmi
 1. Zaļā dzelceļa Gravelfondo Mazsalacā, 2020. gada 22. augustā, reģistrācija un laika čipu izsniegšana no 9.30-10.45, starts 11.00. 
 2. Zelta rudens MTB Granfondo Siguldā, 2020. gada 10. oktobrī, reģistrācija un laika čipu izsniegšana no 9.00-9.45, starts 10.00. 

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu, pulcēšanās aizliegumu un citus Covid-19 apturēšanai noteiktos ierobežojumus, esam spiesti pārcelt 2. maijā plānoto Gravelfondo uz sestdienu, 22. augustu. Atvainojamies ikvienam par sagādātajām neērtībām!

Jau iemaksātās dalības maksas tiek automātiski pārceltas uz jauno pasākuma norises datumu vai pēc dalībnieka izvēles - uz 10. oktobra Siguldas MTB Granfondo, vai uz kādu no 2021. gada Granfondo Sērijas pasākumiem (rakstīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Ja piekrītat 22. augustam, tad nekas nav jāraksta. 

Trase

1. posms Zaļā dzelceļa Gravelfondo Mazsalacā. Trase no 2. līdz 60. kilometram izmanto projekta "Zaļais Dzelzceļš" Est-Lat-24 tūrisma maršrutu posmā Mazsalaca-Aloja-Ainaži, savukārt no 60. līdz 102. kilometram trase izmanto vietējās nozīmes grants ceļus. Šīs te pirmās divas sekcijas ir ar ļoti labu segumu, ļoti ātras, braucamas ar jebkura tipa velosipēdu, pat šosejas velo ar platākām riepām (ja pašam nav iebildumi braukt ar šosejas velo pa zemes segumu). Ja ir tāds mērķis, tad pirmie 100 kilometri labos laika apstākļos braucot grupā ir pieveicami ātrāk par 3 stundām. No 102. līdz 112. kilometram (līdz Skaņamkalnam) trase izmanto Dauģēnu dabas taku, kas faktiski ir kājāmgājēju taka, attiecīgi braucot ar velosipēdu sarežģīta, jo ir daudz sakņu, laipu un tiltiņu. Koka konstrukciju dēļi ir trases garenvirzienā, vietām ar šķirbām, kas varētu būt par lielu gravel tipa velosipēdu šaurajām riepām, taču netraucē MTB velosipēdiem. Gandrīz visas koka konstrukcijas, ieskaitot trepes, ir braucamas. Bīstamās vietas būs attiecīgi marķētas. Kategoriski aizliegts braukt lejup blakus trepēm un bojāt zemsedzi! Prasmīgākie var braukt pa pašām trepēm :) Trases kopējais garums 115 km. 

Tradicionālais ātrumposms būs 10 km garumā Dauģēnu dabas takā no Ramatas apaļā tilta līdz Skaņamkalnam. Atlikušais 2-3 km posms no Skaņākalna līdz sacensību centram- bez laika kontroles. Varat braukt pa asfaltu, vai arī izbaudīt objektus un dabas takas ceļa labajā pusē. Izvēloties dabas takas lūdzu dodiet ceļu gājējiem. 

2. posms Siguldas MTB Granfondo. Katru gadu trase dodas līdz Cepurkalnam Līgatnē, kur notiek kalnu karaļa ātrumposms, un tad atpakaļ pa klasisko Līgatne-Sigulda taku gar Gauju. Savukārt ceļš līdz Līgatnei katru gadu ir cits, šoreiz tas vedīs līdz Rāmkalniem (bet pretēji ierastajam virzienam), un mājupceļā iespējams apciemos Līgatnes dabas takas. Iecerēti arī divi jauni neskartas dabas posmi, kur vēl neviens velosipēds nav braucis. Trases garums- ne mazāks par 100 km, taču ne vairāk par 110 km. 

Nepieciešamais inventārs
 • Velosipēds un ķivere, navigācijas ierīce (piemēram, Garmin velodators).
Reģistrācija
 • Pieteikšanās www.velotreniņi.lv sadaļā Granfondo. Piesakoties līdz 1. martam dalības maksa vienam posmam katram dalībniekam ir 20 eiro, pēc 1. marta 25 eiro. Visiem posmiem noteikts stingrs dalībnieku skaita limits - 150 dalībnieki.
 • Dalības maksa jāpārskaita uz šādiem rekvizītiem:
  IK Sporta konsultācijas
  reģ. nr. 40002177586
  konts LV02PARX0001540410009 
 • Maksājuma uzdevumā lūdzu norādiet "Mazsalacas (vai Siguldas, vai abi) Granfondo", kā arī dalībnieka uzvārdu(s), ja maksājums ir par citu vai vairākām personām. Ja maksājat par sevi, tad vārdu, uzvārdu norādīt nav vajadzīgs.
 • Savlaicīgi piesakoties uz Siguldas posmu, netikšanas gadījumā ir iespēja atteikt savu dalību līdz 2020. gada 5. septembrim un saņemt atpakaļ dalības maksu pilnā apmērā. 
 • Dalības maksā ietilpst rūpīgi plānota un pārbaudīta trase, bagātīgs ēdināšanas un dzirdināšanas tehniskais punkts trasē, finišā duša, kā arī zupa, tēja, kafija, un velosipēdu mazgāšana. Vēl dalības maksa iekļauj elektronisko laika kontroli un rezultātus ar starpfinišiem, foto galerijas un video apskatu nākamajā nedēļā pēc pasākuma. 
Tehniskais punkts
 • Distancē būs tehniskais punkts, kuros būs pieejams pumpis un instrumenti, būs klāts galds un varēs uzpildīt pudeles ar sporta dzērienu vai ūdeni, izbaudīt plātsmaizi, tēju, kafiju, tikties ar saviem līdzjutējiem, un kur visiem ir tradīcija apstāties un brīdi nesteigties. 
 Vērtēšana
 • Rezultāts tiek ieskaitīts visiem dalībniekiem, kas atzīmējušies visos starpfinišos un finišā. Kā galvenais tiek izcelts un apbalvots ar kausu rezultāts speciālajā ātrumposmā. Ātrumposms būs marķēts, lai būtu braucams bez navigācijas, tas ir fiziski  smags vai arī tehniski sarežģīts. Attiecīgi kas vēlas, var braukt trasi mierīgi, un atdot visus spēkus tikai šajā kalnu (vai takas) karaļa etapā. Papildus pirmie 3 finišā saņems pārsteiguma balvas.
 • Pēc finiša elektroniskie čipi jāatdod organizatoriem. Nozaudēšanas gadījumā jāatlīdzina pilna to vērtība - 65 eiro.
Kontrollaiks
 • Kontrollaiks distances veikšanai – 9 stundas. Siguldas posmā tas var nozīmēt pēdējo stundu diennakts tumšajā laikā. Pēc finiša būs pieejamas telpas, kur pārģērbties un duša, kā arī silta tēja un zupa. 
Trases shēma
 • Katra posma trases shēma jau ir publicēta velotreniņi.lv lapā. Savukārt GPX faili tiks ievietoti pasākuma nedēļas pirmdienā (Mazsalacai 27. aprīlī, Siguldai 3. oktobrī). 
 1. Ja lietojat Garmin ierīci, savienotu ar telefonu: Atvērt telefonā Garmin Connect saiti, un izvēlieties Send to Device, pēc tam Garmin aplikācijā sinhronizējat savu ierīci.
 2. Garmin ierīcēm, kas ar vadu pievienotas datoram- saglabāt GPX failu. Tad šīs fails jāiekopē Garmin ierīces NewFiles mapē.
 3. Wahoo lietotāji atver GPX saiti telefonā, un izvēlas Copy to ELEMNT, un seko instrukcijām.
 4. Laicīgi ierodoties sacensību centrā varam iekopēt maršrutu jūsu Garmin ierīcē (maksas pakalpojums 2 eiro). 

Piesakoties pasākumam dalībnieks piekrīt savas personas datu apstrādei pasākuma organizēšanas vajadzībām. Rezultātu objektīvai nodrošināšanai ir nepieciešams norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu, dzimumu un dzimšanas gadu. Citi dati iesniedzami brīvas izvēles kārtībā. Pasākuma dalībnieki piesakoties piekrīt pasākuma laikā uzņemto foto un video materiālu izmantošanai organizatora vajadzībām, tai skaitā, bet ne tikai publicējot tos organizatora Facebook un Youtube kontos.

Es braucu ar velo, organizēju nometnes, trases apskates braucienus un sacensības. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Piesakies konsultācijai!