Sezona atklāta ar 5. vietu Cyprus Sunshine Cup. Interesanti braukt sacensībās ārzemēs, jo var redzēt gan citādas trases, gan atšķirības sacensību organizācijā. 

Pirmo reizi karjerā mūs visus uz startu izsauca UCI komisārs. Man iedeva otro rindu. Biju visai uztraucies, iespējams bildēs varēs redzēt. Kā nekā jāaizstāv komandas krāsas, un pa ziemu jau aizmirsies, kā tas ir- stāvēt startā, un vispār pirmais starts pēc ilgāka laika.

Lasīt tālāk ...

Ir dažādi Stravas segmenti. Ir dažādi veidi, kā Strava palīdz atrast treniņu motivāciju, vai kā Stravas iespējas iekļaut treniņos. Kādreiz es centos savākt visus KOMus kas vien ir tuvumā (King Of Mountain, jeb vienkārši 1. vieta segmentā). Ar laiku tu saproti, ka, pirmkārt, līdzenumos rezultātu ietekmē vējš, otrkārt, kāds agri vai vēlu nobrauks tavu segementu aizmotorā, vai, treškārt, ja kādam segmentam pāri iet šosejas sacensības, tad braucot vienatnē KOMu neredzēt kā savus ausis.  

Lasīt tālāk ...

Ar nelielu satraukumu vai paspēsim, bet Picture Happy MTB komanda ir pieteikta Beskidy MTB Trophy! Pēc 9 gadu pārtraukuma atgriezīšos Polijas daudzdienās. Esmu pārliecināts, ka tas būs foršs pasākums, jo man patīk gan braukt kalnos augšup, gan lidot lejup. Treniņos esmu nolēmis pievērst papildus vērību braukšanas iemaņām, lai braukšana Polijā būtu ne tikai droša, bet arī ātra. Atsvaidzinātās iemaņas noderēs arī Latvijā un citur pasaulē.

Lasīt tālāk ...

Pagājušās nedēļā biju skatīties Limasolas pievārtē esošo XCO trasi. Vēl var pieminēt flamingus, iešanu pie vietējā friziera, kur mani grieza pusstundu, bet Maijas frizūru izveidoja 12 minūtēs, vai par cietajiem kviešu graudiem, kas bija pirkti ēšanai, bet ne par to būs šis stāsts. Vēl nolēmu nomainīt savā Stravas pofilā Privacy uz publisku. Tagad visi, kas vien vēlas, var redzēt manus treniņus, un sekot bez apstiprinājuma.

Lasīt tālāk ...

Šonedēļ par to, cik daudz atšķiras Kipras klimats dažu kilometru attālumā (pietiek uzbraukt kalnā līdz mākoņiem), par to, ka maija vidū arī Latvijā būs Velotreniņi.lv nometne, un par pirmo īsto MTBO treniņu Kiprā ar karti. Starp citu, visai daudz par Kipru varēsiet izlasīt šīs nedēļas nedēļas žurnālā SestDiena. Maija uzrakstījusi ļoti interesantu rakstu, pieminot pat to, kā man laiku pa laikam kalnu ceļos nākas izvairīties no tiešas sadursmes ar kazām.

Lasīt tālāk ...

Turpmāk regulāri, katru nedēļu, publicēšu kādu bloga ierakstu. Nevar noliegt, ka tēmas izvēlē esmu ietekmējies no dcrainmaker.com, kur Ray katru nedēļu raksta savus piecus notikumus katrā nedēļas nogalē. Man nebūs fiksēti pieci, citreiz būs trīs, citreiz varbūt septiņi pieminēšanas vērti notikumi, kā kuro reizi. Blogs būs par mani pašu, maniem treniņiem un sacensībām, neatkarīgi no lielajiem treniņu rakstiem, kur arī reizi nedēļā vai divās ielikšu kaut ko jaunu.

Lasīt tālāk ...

Oktobris ir laiks kad atskatīties uz aizvadīto sezonu, kad izvērtēt padarīto, pārdomāt un sākt plānot gaidāmo sezonu. 

Daļa no jums zina, ka esmu pievērsies velo orientēšanās disciplīnai, jeb MTBO, klasiskos MTB maratonus SEB un Vivus izmantojot treniņiem, taču nekad neesmu tā īsti izskaidrojis savu izvēli. 

Man patīk, ka orientēšanās sportā rezultāts nav atkarīgs tikai no treniņu stundām uz velosipēda un fiziskajām īpašībām. Tas pievieno papildus grūtības pakāpi, kas pietrūkst MTB maratoniem.

Lasīt tālāk ...

Nesen atgriezos no piedzīvojumiem pilna ceļojuma uz Barselonu. Sākot ar redzēju Messi hat-trick Nou Camp stadionā pret Levante, un beidzot ar stundu pirms atgriešanās lidojuma atceltiem vilcieniem, un traku skrējienu meklējot taksi. Tam klāt bija arī forša velo daļa, kā nu bez tās :) Vispirms 130 km Stravas Challenge, un tad e-bike testēšana Barselonas ielās, kā arī negaidīta MTBO distance.

Lasīt tālāk ...

Pēc diviem gadiem Maltā nolēmu izbraukāt krustu šķērsu Kipras ceļus un taciņas. Nu labi, mazu daļiņu Kipras Pafosas apkārtnē :) Ja Maltā varēja burtiski stundas laikā aizbraukt no viena salas gala līdz otram, tad Kipra ir daudz lielāka.

Mēs pavadījām Kiprā vairāk kā divas nedēļas, redzējām fantastisko dabu, sengrieķu kultūru, un protams teicamās kvalitātes ceļus. Velo infrastruktūras ziņā Kipra pamazām kļūst par angliski runājošu Maljorku.

Šogad brauksim atkal, jo te ir vērts atgriezties! Grupā vairs tikai 2 brīvas vietas!

Lasīt tālāk ...

Viens no svarīgākajiem jautājumiem, uz ko atbildi cenšas rast austrumu kultūras, ir par drosmes būtību- kā tā tiek saistīta ar fiziskām sāpēm vai vienkārši apziņu, ka Tu dzīvo. Ciešanas un sāpes kā dzīves sastāvdaļa vienmēr ir bijusi seno kultūru sastāvdaļa, bet diemžēl aizmirstas mūsdienu modernajā sabiedrībā. Šādi var paskatīties arī uz sportu.

Riteņbraukšanas sacīkstes savā būtībā ir noskaidro, kurš spēj visilgāk paciest sāpes. Tas ir ne tikai tēlains izteiksmes līdzeklis, bet arī tīri cilvēka fizioloģijas fakts- grūtums un nepatīkamā sajūta pie lielām slodzēm ir aizsargreakcija pret augstu pienskābes līmeni asinīs. Ik darba dienu trenējoties, nedēļu nogalēs startējot sacensībās, mēs jau zinām, ka ne vienmēr uzvar tas talantīgākais un vislabāk sagatavotais. Parasti uzvar tie, kurš spēj nevainojami lasīt sacīkstes gaitu, apvienot taktiku un spēju sakost zobus brīžos, kad pie apvāršņa parādās istā iespēja.

Lasīt tālāk ...

Šogad 11. oktobrī varēja atrast garās distances velo orientēšanās sacensības visām gaumēm- Bike Adventure Raid 24h garumā mix komandām, gan Vaude Bike xDream 4 stundās brīvi izvēlētā klasē, gan divu dienu Ignalinas rogainings solo ieskaitē. Atļaušos apgalvot, ka spēcīgākā konkurence bija meklējama Igaunijā. Jusi Laurila, Samuli Saarela Pekka Niemi, Suzana Laurila (FIN) visi ir Pasaules čempioni, Lauri Malsroos (EST) šogad uzvarēja Pasaules kausa posmā. Greete Steinburg regulāri uzvar Latvijas un Igaunijas MTB sacensībās. Bija visi spēcīgākie Lietuvas velo orientieristi, par spīti tam, ka viņiem mājās Ignalinā notika līdzīgas sacensības, un sarakstu varētu turpināt. Protams, nevar noliegt, ka tik spēcīgu sastāvu piesaista balvu fonds, kas šoreiz bija 2500 eiro. Attiecīgi mēs braucām uz Igauniju.

Lasīt tālāk ...

Nedēļas nogalē piedalījos vienā no gaidītākajiem sezonas notikumiem- xRace velo orientēšanās maratonā 4 stundu garumā. 2 vai 3 cilvēku komandām orientējoties apvidū ar velo jāatrod pēc iespējas vairāk kontrolpunktu, ideālā gadījumā veicot ~75km distanci. Mums bija 77 km, pietrūka 2 KP. Tik tālu viss labi. Diemžēl rupja organizatoru kļūda, nepaspējot laicīgi izlikt visus kontrolpunktus, kā arī vismaz trīs punkti novietojot nepareizi, sabojāja sacensību prieku daudzām komandām, kā arī būtiski ietekmēja sacensību rezultus un medaļu sadali. Mārtiņa (Velomagnēta un Latvijas 3-dienu organizators) gatavotā karte un distances plānojums bija perfekts. Tehniska MTBO sadaļa pilsētas mežos, grūti izplānojama optimālā ceļa izvēle un punktu atmešana (ja trūks laika) ezera pusē. Garums- perfekts. Tikai 3-4 komandas ideālos apstākļos būtu spējušas paņemt visu, un arī tad labi, ja paliktu rezervē 10 minūtes līdz kontrollaika beigām.

Lasīt tālāk ...

Es braucu ar velo, nodarbojos ar velo orientēšanos Latvijas izlases līmenī. Vēl lasu lekcijas RTU un rakstu treniņu plānus. 

Plašāk par mani

Tu esi nokļuvis īstajā vietā! Treniņu plāns ļaus Tev izmantot laiku efektīvi, kļūt ātrākam un apsteigt svarīgākos konkurentus. Kad sāksim?  

Aptaujas anketa